Fundacja Życie

Aktywność

Poznaj nasze inicjatywy. Organizujemy m.in. kampanie społeczne, imprezy kulturalne, edukacyjne, rekreacyjne, konferencje, wykłady i warsztaty

Odtwórz wideo

Kampania społeczna w zakresie profilaktyki rozpadu małżeństwa i rodziny

Kampania społeczna przygotowana została w ramach III OTWARTEGO KONKURSU OFERT W ZAKRESIE PROMOCJI RODZINY „PO PIERWSZE RODZINA!” NA ROK 2022. Celem konkursu było upowszechnienie informacji, kompetencji i wytworzonych w jego ramach narzędzi, ukierunkowanych na dobro wszystkich rodzin, niezależnie od ich statusu społecznego i materialnego, a także kształtujących i promujących pozytywny wizerunek małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, rodziny, macierzyństwa i rodzicielstwa oraz wspieranie aktywności organizacji pozarządowych działających na rzecz rodziny. Zadanie związane z promowaniem i upowszechnianiem kultury prorodzinnej w Polsce należy przy tym do jednego z głównych zadań realizowanych przez Pełnomocnika Rządu do spraw Polityki Demograficznej, którego obsługę zapewnia Biuro Pełnomocnika Rządu do spraw Polityki Demograficznej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Projekt dofinansowany w konkursie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Po pierwsze Rodzina!”.

V Biegowa Pielgrzymka Charytatywna z Łodzi na Jasną Górę 2021

Ideą biegu jest wspólna modlitwa w intencji naszego miasta, województwa, a także wszystkich mieszkańców.

Ogólnopolski kongres online "Wychowanie trwa wiecznie"

Celem Kongresu jest podjęcie debaty w kontekście obecnej sytuacji zachodzących przemian cywilizacyjnych oraz ocena perspektyw skutecznego rozwoju edukacji i wychowania.

Przywróćmy dzieciom radość! Apel do Premiera RP

Uboczne skutki zwalczania pandemii nie mogą zniszczyć zdrowia psychicznego naszych dzieci. Apel do Premiera RP można podpisać na stronie www.domtonieszkola.pl

Bieg dla Bohaterów Powstania Warszawskiego

Spontaniczna impreza sportowa, łącząca aktywne spędzanie czasu z edukacją historyczną.

Wymarzone wakacje Pani Magdy i Jasia

Wychowywanie niepełnosprawnego dziecka jest bardzo trudnym zadaniem – zwłaszcza, gdy człowiek zostaje z tym wszystkim sam, bez kogoś drugiego, kto mógłby wesprzeć, pomóc, zastąpić chociaż na chwilę.

Granice i możliwości użycia i wykorzystania środków przymusu bezpośredniego

Bezpłatny webinar o zasadach stosowania środków przymusu bezpośredniego.

Warsztaty - jak wspierać się po stracie?

Zapraszamy na bezpłatny webinar w poniedziałek 10 maja! Zapraszamy mieszkańców Brzezin, wszystkich wstrząśniętych wydarzeniami w mieście.

Konferencja "Kondycja uczniów, nauczycieli i rodziców w aktualnej sytuacji lockdownu..."

Celem Konferencji jest podjęcie debaty w kontekście obecnej sytuacji społecznej oraz ocena perspektyw skutecznej pomocy w okresie wychodzenia ze wzmożonych obostrzeń sanitarnych.

Jak skutecznie pomagać osobom pokrzywdzonym przestępstwem?

Fundacja Życie prowadząca projekt Liga NGOs zaprasza na bezpłatny webinar pt. "Metody stosowane w pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem. Mediacja.".

Bieg Dla Sławka

Pobiegnijmy dla Sławka, aby okazać mu nasze wsparcie. Bieg jest bezpłatny poniżej znajdziecie informacje oraz grafikę z numerem startowym do samodzielnego wypełnienia. Po raz kolejny wspieramy biegając lub chodząc.

Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej 2020

Płaćmy za śmieci, ale płaćmy #UczciwieZaŚmieci

Czy wiesz, że znowu będzie podwyżka cen za śmieci?! Już teraz cena za śmieci jest wysoka, ale koszty obsługi gospodarki odpadami wciąż rosną. Spółki miejskie, obsługujące wywóz, składowanie, recycling czy utylizację odpadów, wciąż podnoszą ceny za swoje usługi, a podwyżkami obciążają mieszkańców.